Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Co na ten temat mówią same kantory internetowe?

Zarówno na swoich stronach internetowych, jak również materiałach informacyjnych, zapewniają, że transakcje zawierane za ich pośrednictwem są całkowicie bezpieczne. Powołują się na zabezpieczenie w postaci majątku firmy czy polisy ubezpieczeniowej. Część serwisów podkreśla również swoje powiązania z placówkami stacjonarnymi, podlegającymi dokładniejszej kontroli wspomnianych instytucji.

Brak obrotu gotówki

Niewątpliwą jedną z zalet transakcji elektronicznych jest pominięcie obrotu gotówkowego i zniwelowanie związanych z nim zagrożeń. Wymieniając walutę przez internet nie musimy obawiać się, że otrzymamy fałszywe banknoty, zgubimy gotówkę lub zostanie nam ona skradziona.

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo transakcji

Zarówno tradycyjna forma wymiany walut, jak i internetowa, wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Dlatego właśnie decydując się na jedną z nich warto zachować zdrowy rozsądek i ze swojej strony zadbać o to, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zawieranej transakcji.

Przede wszystkim - korzystaj z tych kantorów, które ktoś Ci polecił. Jeżeli w gronie Twoich znajomych nie ma osoby, do której możesz zwrócić się z prośbą o poradę w tej kwestii, warto sprawdzić opinie na temat poszczególnych serwisów w internecie.

Istotną kwestią są również zabezpieczenia informatyczne – logując się na swoje konto w e-kantorze upewnij się, czy serwis korzysta z szyfrowanego protokołu HTTPS. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych

• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Sergej o serwisie Cinkciarz.pl:
  Największą zaletą tego kantora to transakcji społecznościowy bez prowizji i po wygodnym kursie. Wady to oczywiście czas oczekiwania na wpłatą oraz wypłatą.
 • Maciej o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor. Szczególnie doceniam szybkość obsługi oraz duży wybór ofert wymiany walut, dzięki czemu można znaleźć opcję idealną dla siebie :)
 • Antek o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor: szybka obsługa, prosta w obsłudze strona www i bardzo korzystne oferty wymiany walut. Jak dla mnie Amronet jest idealny :)
 • xinski o serwisie Amronet:
  Platforma otwiera przed klientami nowe możliwości. Szybkie, wygodne wymiany i przelewy na cały świat
 • Artur o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Wszystko co najgorsze do potęgi "n" Strona ciągle się zawiesza, pieniądze przelewają bardzo długo. "Wyższa kultura bankowości" to jakaś kpina z klientów. Przygotowuję się do zmiany banku!
 • combo o serwisie Amronet:
  Taniej może być zawsze;)Co do platformy nie mam zastrzeżeń,jest funkcjonalna,praktycznie nie da się pogubić. Szybko i łatwo kupiłem EUR.
 • redzbiK o serwisie Amronet:
  Otrzymałem od kantoru wysoki rabat na początku współpracy, przewalutwanie opłacalne, bez problemów natury technicznej, bez niedomówień.
 • Piotr o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Jeśli zależy ci na szybkiej wymianie walut i wysokiej jakości obsługi to nie jest kantor dla ciebie , od godziny próbuje sprzedać dolary i cały czas coś się dzieje albo nie mogę się zalogować albo pokazuje komunikat " Wystąpił błąd" podczas próby wymiany
 • Piotr Andreskowski o serwisie MegaWaluta.pl:
  Rewelacyjny kantor. Kursy faktycznie lepsze niż u mocno reklamującej się konkurencji. Dla mnie najważniejsza jednak szybkość i prostota wymiany.
 • Piotrek o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Tragedia. Od pewnego czasu strona www nie nadaje sie do uzycia. ciagle sie wiesza
Infografika