Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Co na ten temat mówią same kantory internetowe?

Zarówno na swoich stronach internetowych, jak również materiałach informacyjnych, zapewniają, że transakcje zawierane za ich pośrednictwem są całkowicie bezpieczne. Powołują się na zabezpieczenie w postaci majątku firmy czy polisy ubezpieczeniowej. Część serwisów podkreśla również swoje powiązania z placówkami stacjonarnymi, podlegającymi dokładniejszej kontroli wspomnianych instytucji.

Brak obrotu gotówki

Niewątpliwą jedną z zalet transakcji elektronicznych jest pominięcie obrotu gotówkowego i zniwelowanie związanych z nim zagrożeń. Wymieniając walutę przez internet nie musimy obawiać się, że otrzymamy fałszywe banknoty, zgubimy gotówkę lub zostanie nam ona skradziona.

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo transakcji

Zarówno tradycyjna forma wymiany walut, jak i internetowa, wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Dlatego właśnie decydując się na jedną z nich warto zachować zdrowy rozsądek i ze swojej strony zadbać o to, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zawieranej transakcji.

Przede wszystkim - korzystaj z tych kantorów, które ktoś Ci polecił. Jeżeli w gronie Twoich znajomych nie ma osoby, do której możesz zwrócić się z prośbą o poradę w tej kwestii, warto sprawdzić opinie na temat poszczególnych serwisów w internecie.

Istotną kwestią są również zabezpieczenia informatyczne – logując się na swoje konto w e-kantorze upewnij się, czy serwis korzysta z szyfrowanego protokołu HTTPS. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych

• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Hancza o serwisie Amronet:
  Szybko zaksięgowany przelew zwrotny na rachunku w EUR,platforma technicznie dobrze funkcjonuje- widać przy każdej transakcji.
 • Isana o serwisie Amronet:
  Można ustalić indywidualnie dobre warunki, świetna obsługa kantoru.
 • mrgreen o serwisie Amronet:
  Firma rzetelnie i uczciwie traktuje Klienta, rabaty są przyznawane, a finanse bezpieczne.
 • Kasia o serwisie Kantoria.com:
  Wymieniam od kilku lat walutę w tym kantorze i jestem bardzo zadowolona .
 • bjorkenn o serwisie Amronet:
  Wiele korzyści poza tanią wyminą waluty, można np. bardzo szybko dokonać wpłaty na zagraniczny rachunek oraz dorobić sobie na programie partnerskim.
 • Guard28 o serwisie Amronet:
  Przewalutowanie przez platformę to pewność, że nie przepłacę, spokojnie mogę zdecydować po jakim kursie wymienię i czy to korzystne. Spread mnie nie dotyczy- oszczędzam. Krótko mówiąc - warto.
 • Jacek o serwisie Kantoria.com:
  Bez problemów i bardzo szybki transfer środków w jedną i w drugą strone.
 • Ania o serwisie DomWaluty:
  Szybko, sprawnie i dobry kurs. Dobra obsluga - przy jednej z trnasakcji pomylilam cos przy definiowaniu kont i od razu Pani zadzwonila do mnie z informacja, ze cos jest nie tak. Wyjaslilismy przez telefon i wszystko poszlo sprawnie. Widac, ze staraja sie o klienta ;-).
 • Kamil o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Portal się zacina, nie można zrobić prostej operacji. Dosłownie nie masz dostępu do własnych pieniędzy. Nie polecam.
 • Marie o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Bardzo dobry kantor, ale działa tylko w business hours
Infografika