Rodzaje kantorów internetowych

Kantory online

Kantory internetowe to wirtualne odpowiedniki tradycyjnych kantorów. Transakcja kupna lub sprzedaży waluty zawierana jest pomiędzy kantorem i jego klientem. To e-kantor ustala cenę kupna i sprzedaży waluty, zarabia na różnicy pomiędzy nimi.

Platformy p2p

W tym przypadku platforma pełni jedynie rolę pośrednika i instrumentu, z którego skorzystać mogą dwie osoby chcące wymienić się walutami. Platforma p2p nie ma żadnego wpływu na wysokość kursu wymiany, proponowany jest on przez samych użytkowników. Od każdej zawartej transakcji naliczana jest prowizja, która stanowi źródło dochodów serwisu.

Grupowy zakup walut

Serwis tego typu gromadzi oferty kupna waluty od jak największej grupy osób i raz na jakiś czas, np. raz na dobę, dokonuje hurtowego zakupu na rynku międzybankowym. Dzięki dużej ilości kupowanej waluty często może liczyć na korzystniejszy kurs.

Który sposób jest lepszy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Jak dowiadujemy się z opinii zamieszczanych przez użytkowników w serwisie jakikantor.pl, korzystanie z serwisów p2p pozwala wymienić walutę po korzystniejszych kursach. Narzekają oni jednak na brak pewności, czy pożądana przez nich transakcja dojdzie do skutku – zależy to bowiem od tego, czy trafimy na osobę, która zgodzi się na proponowane przez nas parametry transakcji.

Na łamach platform p2p ciężko również znaleźć nietypowe waluty, inne niż euro, dolar amerykański, szwajcarskie franki czy funty brytyjskie. W kantorach internetowych ich wybór jest zdecydowanie większy, aczkolwiek nie we wszystkich – niektóre z nich również ograniczają się do czterech najpopularniejszych walut wymienionych powyżej.

Podsumowując – platformy p2p to sposób na oszczędność pieniędzy, często jednak kosztem czasu realizacji transakcji

• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Sergej o serwisie Cinkciarz.pl:
  Największą zaletą tego kantora to transakcji społecznościowy bez prowizji i po wygodnym kursie. Wady to oczywiście czas oczekiwania na wpłatą oraz wypłatą.
 • Maciej o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor. Szczególnie doceniam szybkość obsługi oraz duży wybór ofert wymiany walut, dzięki czemu można znaleźć opcję idealną dla siebie :)
 • Antek o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor: szybka obsługa, prosta w obsłudze strona www i bardzo korzystne oferty wymiany walut. Jak dla mnie Amronet jest idealny :)
 • xinski o serwisie Amronet:
  Platforma otwiera przed klientami nowe możliwości. Szybkie, wygodne wymiany i przelewy na cały świat
 • Artur o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Wszystko co najgorsze do potęgi "n" Strona ciągle się zawiesza, pieniądze przelewają bardzo długo. "Wyższa kultura bankowości" to jakaś kpina z klientów. Przygotowuję się do zmiany banku!
 • combo o serwisie Amronet:
  Taniej może być zawsze;)Co do platformy nie mam zastrzeżeń,jest funkcjonalna,praktycznie nie da się pogubić. Szybko i łatwo kupiłem EUR.
 • redzbiK o serwisie Amronet:
  Otrzymałem od kantoru wysoki rabat na początku współpracy, przewalutwanie opłacalne, bez problemów natury technicznej, bez niedomówień.
 • Piotr o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Jeśli zależy ci na szybkiej wymianie walut i wysokiej jakości obsługi to nie jest kantor dla ciebie , od godziny próbuje sprzedać dolary i cały czas coś się dzieje albo nie mogę się zalogować albo pokazuje komunikat " Wystąpił błąd" podczas próby wymiany
 • Piotr Andreskowski o serwisie MegaWaluta.pl:
  Rewelacyjny kantor. Kursy faktycznie lepsze niż u mocno reklamującej się konkurencji. Dla mnie najważniejsza jednak szybkość i prostota wymiany.
 • Piotrek o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Tragedia. Od pewnego czasu strona www nie nadaje sie do uzycia. ciagle sie wiesza
Infografika