Alior Bank - Kantor Walutowy

Strona internetowa

Wirtualny Kantor Alior Banku to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut. Gwarantujemy bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut

Nie podoba Ci się Kantor Alior Banku?

Znamy doskonałą alternatywę!

Oceń ten kantor Przejdz do tego kantoru
Twoja ocena
Twoje dane

Ocena ogólna

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny

Indywidualne opinie

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
wiktor 15.12.2012 do tej pory korzystalem z roznych kantorow internetowych. skorzystalem z kantoru alior abnku. bo to niby bank, bezpieczenie i gwarancje i wszystko bedzie ladnie. i niespoedzianka, bank naliczyl mnie oplate za przelew, tak ze zabolalo. wracam do sprawdzonych i uczciwych serwisow kantorow online. z daleka od bankow w zakresie wymiany walut
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
s4 18.10.2012 Uwaga na wymianę z blokadą w kantorze ALIOR BANKU!!! Jak nie dopłacimy pozostałej kwoty to przeliczają po kursie dewiz zablokowane środki!!! Można nieźle stracić!!!
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Drodzy forumowicze, Klienci Alior Banku mogą na mocy zawartej Umowy o Kantor Walutowy zawierać transakcje z blokadą. Pozwalają one na zakup waluty bez konieczności posiadania całości środków na transakcję. Do zawarcia transakcji konieczne jest posiadanie jedynie 5 % kwoty sprzedawanej przez Klienta, pozostałą część środków musi dopłacić w ciągu dwóch dni roboczych. Jeżeli klient dopłaci środki, transakcja zostanie rozliczona po zaakceptowanym wcześniej kursie wymiany. Jeżeli Klient nie dopełni warunków transakcji i nie dopłaci brakujących środków, nastąpi zamknięcie transakcji zgodnie z zaakceptowanym Regulaminem Kantoru Walutowego. W zależności od kierunku zmian kursów wymiany, w wyniku zamknięcia rachunek Klienta może zostać uznany (bez ograniczeń) lub obciążony (kwotą niewiększą niż zablokowane 5% kwoty transakcji). Klientom decydującym się na transakcję z blokadą wyświetlane jest przypomnienie o konsekwencjach niedopełnienia warunków wymiany. Opisana przez Użytkownika sytuacja była więc skutkiem niedopełnienia przez Klienta warunków transakcji, które były mu znane i o których był informowany. Z poważaniem, Zespół Alior Banku
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
m. 10.10.2012 @Tomasz dnia 04.10.2012 Darmowe przelewy są w ramach limitów przy kupnie waluty, a nie od ilości przelewów. Limity te to: EURO 4000 USD 1000 CHF 600 GBP 800 HUF 2000 Jeżeli wykonasz przelew powyżej tych kwot, to zostaniesz obarczony prowizją. Aktualne limity możesz zobaczyć w ustawieniach, a zresztą przy dokonywaniu przelewu masz pod formularzem "prowizje". Masz rację. Trzeba czytać!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Tomasz 10.10.2012 A więc tak, kantor Alior Banku to badziew i ściema, dla zachęty wprowadzają darmowy transfer waluty do innego banku przez 2 transakcje; w trzeciej już mnie obciążyli kwotą 50 zł za przelew !!! Uczulam wszystkich do przeczytania wzdłuż i wszerz regulaminu; i taryfy opłat - bo do zakupywania i przelewania waluty dla kredytu hipotecznego ten kantor dla mnie nie istnieje i nie ma sensu. Wracam do internetowegokantoru.
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Klienci Alior Banku mogą bezpłatnie wysyłać środki wymienione w Kantorze Walutowym przelewami walutowymi w opcjach kosztowych BEN i SHA wszystkimi trybami (normalny, pilny, ekspres). Ponadto Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty. Wartość licznika, który zgodnie z Regulaminem Kantoru Walutowego jest narzędziem służącym do monitorowania kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany zawartych przez klienta. Licznik sumuje środki kupione przez klienta w Kantorze Walutowym osobno dla każdej z walut.Wartość licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce „Ustawienia”. Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu. W przypadku gdy jej wysokość budzi jakiekolwiek wątpliwości klienta, może on skontaktować się z Bankiem za pomocą formularza na stronie lub infolinii (19 502). Zarówno zasady działania licznika, jak i opłaty pobierane dla przelewów wykraczających poza jego wartość ,są ujęte w dokumentacji akceptowanej przez klientów w procesie rejestracji w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz są cały czas dostępne w sekcji „Dokumentacja”.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Karol 19.09.2012 Musze przyznać, że jest ok. Byłem za granicą z kartą euro i wszystko jak z płatka
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Teresa 11.09.2012 Jak dotychczas jestem super zadowolona.Dobra cena walut, dostęp o każdej porze dnia i nocy,expresowe przelewy.Nie wiem jak z wybieraniem gotówki w oddziale ale zobaczymy.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Krzysiek 04.09.2012 Wymieniłem PLN na USD i około godziny 12 przesłałem je na swój rachunek w ING. Niestety - pieniądze na moim rachunku znalazły się dopiero następnego dnia, pomimo że ING księguje dewizy przychodzące do godziny 14. Na infolinii nikt nie jest w stanie nic powiedzieć - tylko przelew wyszedł.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Adam 22.08.2012 Kantor walutowy w Aliorze? Tak, pod warunkiem, że nie będziecie chcieli wypłacić zakupionych dewiz w placówce banku, bo jest z tym bardzo duży problem. W ramach testu zakupiłem 280 USD. Udałem się do placówki na pl. Szewczyka w Katowicach. Dolarów brak, pani musi gdzieś po nie iść, ale sama nie może, a pracownik z którym by mogła jest zajęty. OK. Poszedłem się przejść, wracam po 15 minutach. Pani pyta ile tych dolarów i poszła. Za chwilę wraca – w banku mają tylko setki. Wypłaciłem więc 200. Po resztę udałem się do placówki na Warszawską. Tu w kasie tylko jedna osoba, niestety zlecała przelew zagraniczny. Najwyraźniej było to pierwsze takie zlecenie w tym oddziale, bo zaangażowanych było kilku pracowników, po ok. 35 minutach udało się i mogłem zostać obsłużony. Oczywiście mieli tylko banknoty 50 i 100 dolarowe. Wypłaciłem 50. Po resztę wstąpiłem do oddziału na Ściegiennego. Jest to Private Banking, ale na stronie kantoru pisze, że też można wypłacić walutę. W praktyce okazało się, że nie można. Zostało mi 30 USD do wypłacenia, ciekawe za którym podejściem się uda? Ja już się wyleczyłem z korzystania z Kantoru Walutowego w Alior Banku.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Siemek 07.08.2012 Nie wiem jak z czasem dla innych banków, ja mam konto w aliorze więc pieniążki wymieniłem błyskawicznie, raczej okazjonalnie wymieniam waluty, ale tak czy siak, mnie się ta forma podoba, pozdrawiam
• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Ryszard o serwisie MegaWaluta.pl:
  Skorzystałem bardzo na wymianie i polecam wszystkim.
 • markopolo o serwisie MegaWaluta.pl:
  Obsługa w kantorze na najwyższym poziomie. Po godz. 22 atakowałem support i otrzymałem od razu odpowiedź. Profesjonalne wsparcie i najlepsze kursy walut! Szczerze polecam.
 • Jacek o serwisie Cinkciarz.pl:
  Czekam 17 godzin na moje pieniądze z cinkciarza. Z banku zagranicznego walutę dostali po 2 godzinach od zrobienia przelewu, nie potrafią zrealizować przelewu złotówek. To ostatnia transakcja przeprowadzona za ich pośrednictwem. Zdecydowanie nie polecam.
 • Słoneczna o serwisie Amronet:
  Komfort wymiany waluty bez wychodzenia z domu. Kantor umożliwia sprawne płatności w EUR pomiędzy międzynarodowymi rachunkami.
 • J.mark o serwisie Amronet:
  Szybkość i wygoda wymiany waluty bardzo mnie satysfakcjonuje. Nico za mało banków partnerskich, ale i tak się opłaca,ponieważ oszczędność wynikająca z korzystnych transakcji swobodnie i z nawiązką pokrywa ewentualny koszt przelewu.
 • kamil o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  strona internetowa jest niedostępna w porze wieczorowej - można się zalogować, ale nie da się przeprowadzać żadnych operacji.
 • Marcin Wysyp o serwisie MegaWaluta.pl:
  Profesjonalna obsługa i super kursy. Wymieniam regularnie i jestem zadowolony. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
 • Dawid Czarnecki o serwisie MegaWaluta.pl:
  Jestem mega zadowolony z transakcji i wymiany. polecam wszystkim.
 • Kasia o serwisie MegaWaluta.pl:
  Sprawnie przeprowadzona transakcja - w krótkim czasie i po niezłym kursie!
 • Łukasz o serwisie Walutomat:
  Dobre kursy. Szybka wymiana. Polecam
Infografika