Alior Bank - Kantor Walutowy

Strona internetowa

Wirtualny Kantor Alior Banku to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut. Gwarantujemy bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut

Nie spodobał Ci się Kantor Alior Banku?

Znajdź alternatywę!

Oceń ten kantor Przejdz do tego kantoru
Twoja ocena
Twoje dane

Ocena ogólna

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny

Indywidualne opinie

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Damian 02.01.2013 OJJJ uważajcie, transakcja wymiany z blokada !!!!!, wymieniłem zbyt dużą kwotę z PLN na EUR, zaznaczyłem nieświadomie blokadę kursu, zablokowano mi 5% środków, po 2 dniach otrzyamłem informacje że środki były niewystarczające, wymiana nie doszła do skutku ALE BANK POBRAŁ 5% PROWIZJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za nic !!!!! więc zastanówcie się
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Tomasz 30.12.2012 Nie rozumiem, jak można mieć pretensję do Aliora za to, że banki do których się wysyła pobierają (czasem) opłaty - to powinien być raczej impuls do zamknięcia rachunków w tamtych bankach... Ja z kantorem Aliora jestem od ponad 4 miesięcy, kilkadziesiąt transakcji i przelewów - te ostatnie zawsze w całości za darmo, po prostu wiem gdzie wysyłam i jaki TOIP ma bank odbiorca. Oprócz darmowych przelewów uważam, że mają rewelacyjne kursy a ich tryb 24h jest nie do pobicia - działa również w weekendy i święta. Miałem jeszcze przygodę z Fritzem, Internetowym i Walutomatem ale Alior jednak ich przebił.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Michael 29.12.2012 Szanowny "Oficjalne stanowisko Alior Banku" po kilku pierwszych transakcjach nie wiem jakim cudem można zrobić darmowy przelew waluty. Owszem, z konta Alior nic nie ubywa natomiast jestem obciążany prowizją jako odbiorca (w innym banku) Tak działa Niższa kultura Bankowości. Po przygodzie z Aliorem na kilkadziesiąt tysięcy EUR wracam do internetowych kantorów.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Matti 21.12.2012 Nie polecam !!! Kurs może i dobry, ale jak się okazało przelewy wychodzące z kantoru w walucie są możliwe do wykonania tylko jako przelew zagraniczny, choć trafiają do banku w Polsce, przez co łupią za to prowizję. Czyste zdzierstwo, bo np.w topfx.pl przelew taki jest normalnym przelewem krajowym i nikt nie kosi za to dodatkowej kasy. Dlatego - omijać szerokim łukiem kantor Alior Banku !!!!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
wiktor 15.12.2012 do tej pory korzystalem z roznych kantorow internetowych. skorzystalem z kantoru alior abnku. bo to niby bank, bezpieczenie i gwarancje i wszystko bedzie ladnie. i niespoedzianka, bank naliczyl mnie oplate za przelew, tak ze zabolalo. wracam do sprawdzonych i uczciwych serwisow kantorow online. z daleka od bankow w zakresie wymiany walut
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
s4 18.10.2012 Uwaga na wymianę z blokadą w kantorze ALIOR BANKU!!! Jak nie dopłacimy pozostałej kwoty to przeliczają po kursie dewiz zablokowane środki!!! Można nieźle stracić!!!
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Drodzy forumowicze, Klienci Alior Banku mogą na mocy zawartej Umowy o Kantor Walutowy zawierać transakcje z blokadą. Pozwalają one na zakup waluty bez konieczności posiadania całości środków na transakcję. Do zawarcia transakcji konieczne jest posiadanie jedynie 5 % kwoty sprzedawanej przez Klienta, pozostałą część środków musi dopłacić w ciągu dwóch dni roboczych. Jeżeli klient dopłaci środki, transakcja zostanie rozliczona po zaakceptowanym wcześniej kursie wymiany. Jeżeli Klient nie dopełni warunków transakcji i nie dopłaci brakujących środków, nastąpi zamknięcie transakcji zgodnie z zaakceptowanym Regulaminem Kantoru Walutowego. W zależności od kierunku zmian kursów wymiany, w wyniku zamknięcia rachunek Klienta może zostać uznany (bez ograniczeń) lub obciążony (kwotą niewiększą niż zablokowane 5% kwoty transakcji). Klientom decydującym się na transakcję z blokadą wyświetlane jest przypomnienie o konsekwencjach niedopełnienia warunków wymiany. Opisana przez Użytkownika sytuacja była więc skutkiem niedopełnienia przez Klienta warunków transakcji, które były mu znane i o których był informowany. Z poważaniem, Zespół Alior Banku
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
m. 10.10.2012 @Tomasz dnia 04.10.2012 Darmowe przelewy są w ramach limitów przy kupnie waluty, a nie od ilości przelewów. Limity te to: EURO 4000 USD 1000 CHF 600 GBP 800 HUF 2000 Jeżeli wykonasz przelew powyżej tych kwot, to zostaniesz obarczony prowizją. Aktualne limity możesz zobaczyć w ustawieniach, a zresztą przy dokonywaniu przelewu masz pod formularzem "prowizje". Masz rację. Trzeba czytać!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Tomasz 10.10.2012 A więc tak, kantor Alior Banku to badziew i ściema, dla zachęty wprowadzają darmowy transfer waluty do innego banku przez 2 transakcje; w trzeciej już mnie obciążyli kwotą 50 zł za przelew !!! Uczulam wszystkich do przeczytania wzdłuż i wszerz regulaminu; i taryfy opłat - bo do zakupywania i przelewania waluty dla kredytu hipotecznego ten kantor dla mnie nie istnieje i nie ma sensu. Wracam do internetowegokantoru.
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Klienci Alior Banku mogą bezpłatnie wysyłać środki wymienione w Kantorze Walutowym przelewami walutowymi w opcjach kosztowych BEN i SHA wszystkimi trybami (normalny, pilny, ekspres). Ponadto Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty. Wartość licznika, który zgodnie z Regulaminem Kantoru Walutowego jest narzędziem służącym do monitorowania kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany zawartych przez klienta. Licznik sumuje środki kupione przez klienta w Kantorze Walutowym osobno dla każdej z walut.Wartość licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce „Ustawienia”. Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu. W przypadku gdy jej wysokość budzi jakiekolwiek wątpliwości klienta, może on skontaktować się z Bankiem za pomocą formularza na stronie lub infolinii (19 502). Zarówno zasady działania licznika, jak i opłaty pobierane dla przelewów wykraczających poza jego wartość ,są ujęte w dokumentacji akceptowanej przez klientów w procesie rejestracji w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz są cały czas dostępne w sekcji „Dokumentacja”.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Karol 19.09.2012 Musze przyznać, że jest ok. Byłem za granicą z kartą euro i wszystko jak z płatka
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Teresa 11.09.2012 Jak dotychczas jestem super zadowolona.Dobra cena walut, dostęp o każdej porze dnia i nocy,expresowe przelewy.Nie wiem jak z wybieraniem gotówki w oddziale ale zobaczymy.
• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Sergej o serwisie Cinkciarz.pl:
  Największą zaletą tego kantora to transakcji społecznościowy bez prowizji i po wygodnym kursie. Wady to oczywiście czas oczekiwania na wpłatą oraz wypłatą.
 • Maciej o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor. Szczególnie doceniam szybkość obsługi oraz duży wybór ofert wymiany walut, dzięki czemu można znaleźć opcję idealną dla siebie :)
 • Antek o serwisie Amronet:
  Polecam serdecznie ten kantor: szybka obsługa, prosta w obsłudze strona www i bardzo korzystne oferty wymiany walut. Jak dla mnie Amronet jest idealny :)
 • xinski o serwisie Amronet:
  Platforma otwiera przed klientami nowe możliwości. Szybkie, wygodne wymiany i przelewy na cały świat
 • Artur o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Wszystko co najgorsze do potęgi "n" Strona ciągle się zawiesza, pieniądze przelewają bardzo długo. "Wyższa kultura bankowości" to jakaś kpina z klientów. Przygotowuję się do zmiany banku!
 • combo o serwisie Amronet:
  Taniej może być zawsze;)Co do platformy nie mam zastrzeżeń,jest funkcjonalna,praktycznie nie da się pogubić. Szybko i łatwo kupiłem EUR.
 • redzbiK o serwisie Amronet:
  Otrzymałem od kantoru wysoki rabat na początku współpracy, przewalutwanie opłacalne, bez problemów natury technicznej, bez niedomówień.
 • Piotr o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Jeśli zależy ci na szybkiej wymianie walut i wysokiej jakości obsługi to nie jest kantor dla ciebie , od godziny próbuje sprzedać dolary i cały czas coś się dzieje albo nie mogę się zalogować albo pokazuje komunikat " Wystąpił błąd" podczas próby wymiany
 • Piotr Andreskowski o serwisie MegaWaluta.pl:
  Rewelacyjny kantor. Kursy faktycznie lepsze niż u mocno reklamującej się konkurencji. Dla mnie najważniejsza jednak szybkość i prostota wymiany.
 • Piotrek o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Tragedia. Od pewnego czasu strona www nie nadaje sie do uzycia. ciagle sie wiesza
Infografika