Alior Bank - Kantor Walutowy

Strona internetowa

Wirtualny Kantor Alior Banku to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut. Gwarantujemy bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut

Nie spodobał Ci się Kantor Alior Banku?

Znajdź alternatywę!

Oceń ten kantor Przejdz do tego kantoru
Twoja ocena
Twoje dane

Ocena ogólna

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny

Indywidualne opinie

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Michael 29.12.2012 Szanowny "Oficjalne stanowisko Alior Banku" po kilku pierwszych transakcjach nie wiem jakim cudem można zrobić darmowy przelew waluty. Owszem, z konta Alior nic nie ubywa natomiast jestem obciążany prowizją jako odbiorca (w innym banku) Tak działa Niższa kultura Bankowości. Po przygodzie z Aliorem na kilkadziesiąt tysięcy EUR wracam do internetowych kantorów.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Matti 21.12.2012 Nie polecam !!! Kurs może i dobry, ale jak się okazało przelewy wychodzące z kantoru w walucie są możliwe do wykonania tylko jako przelew zagraniczny, choć trafiają do banku w Polsce, przez co łupią za to prowizję. Czyste zdzierstwo, bo np.w topfx.pl przelew taki jest normalnym przelewem krajowym i nikt nie kosi za to dodatkowej kasy. Dlatego - omijać szerokim łukiem kantor Alior Banku !!!!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
wiktor 15.12.2012 do tej pory korzystalem z roznych kantorow internetowych. skorzystalem z kantoru alior abnku. bo to niby bank, bezpieczenie i gwarancje i wszystko bedzie ladnie. i niespoedzianka, bank naliczyl mnie oplate za przelew, tak ze zabolalo. wracam do sprawdzonych i uczciwych serwisow kantorow online. z daleka od bankow w zakresie wymiany walut
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
s4 18.10.2012 Uwaga na wymianę z blokadą w kantorze ALIOR BANKU!!! Jak nie dopłacimy pozostałej kwoty to przeliczają po kursie dewiz zablokowane środki!!! Można nieźle stracić!!!
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Drodzy forumowicze, Klienci Alior Banku mogą na mocy zawartej Umowy o Kantor Walutowy zawierać transakcje z blokadą. Pozwalają one na zakup waluty bez konieczności posiadania całości środków na transakcję. Do zawarcia transakcji konieczne jest posiadanie jedynie 5 % kwoty sprzedawanej przez Klienta, pozostałą część środków musi dopłacić w ciągu dwóch dni roboczych. Jeżeli klient dopłaci środki, transakcja zostanie rozliczona po zaakceptowanym wcześniej kursie wymiany. Jeżeli Klient nie dopełni warunków transakcji i nie dopłaci brakujących środków, nastąpi zamknięcie transakcji zgodnie z zaakceptowanym Regulaminem Kantoru Walutowego. W zależności od kierunku zmian kursów wymiany, w wyniku zamknięcia rachunek Klienta może zostać uznany (bez ograniczeń) lub obciążony (kwotą niewiększą niż zablokowane 5% kwoty transakcji). Klientom decydującym się na transakcję z blokadą wyświetlane jest przypomnienie o konsekwencjach niedopełnienia warunków wymiany. Opisana przez Użytkownika sytuacja była więc skutkiem niedopełnienia przez Klienta warunków transakcji, które były mu znane i o których był informowany. Z poważaniem, Zespół Alior Banku
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
m. 10.10.2012 @Tomasz dnia 04.10.2012 Darmowe przelewy są w ramach limitów przy kupnie waluty, a nie od ilości przelewów. Limity te to: EURO 4000 USD 1000 CHF 600 GBP 800 HUF 2000 Jeżeli wykonasz przelew powyżej tych kwot, to zostaniesz obarczony prowizją. Aktualne limity możesz zobaczyć w ustawieniach, a zresztą przy dokonywaniu przelewu masz pod formularzem "prowizje". Masz rację. Trzeba czytać!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Tomasz 10.10.2012 A więc tak, kantor Alior Banku to badziew i ściema, dla zachęty wprowadzają darmowy transfer waluty do innego banku przez 2 transakcje; w trzeciej już mnie obciążyli kwotą 50 zł za przelew !!! Uczulam wszystkich do przeczytania wzdłuż i wszerz regulaminu; i taryfy opłat - bo do zakupywania i przelewania waluty dla kredytu hipotecznego ten kantor dla mnie nie istnieje i nie ma sensu. Wracam do internetowegokantoru.
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Klienci Alior Banku mogą bezpłatnie wysyłać środki wymienione w Kantorze Walutowym przelewami walutowymi w opcjach kosztowych BEN i SHA wszystkimi trybami (normalny, pilny, ekspres). Ponadto Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty. Wartość licznika, który zgodnie z Regulaminem Kantoru Walutowego jest narzędziem służącym do monitorowania kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany zawartych przez klienta. Licznik sumuje środki kupione przez klienta w Kantorze Walutowym osobno dla każdej z walut.Wartość licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce „Ustawienia”. Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu. W przypadku gdy jej wysokość budzi jakiekolwiek wątpliwości klienta, może on skontaktować się z Bankiem za pomocą formularza na stronie lub infolinii (19 502). Zarówno zasady działania licznika, jak i opłaty pobierane dla przelewów wykraczających poza jego wartość ,są ujęte w dokumentacji akceptowanej przez klientów w procesie rejestracji w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz są cały czas dostępne w sekcji „Dokumentacja”.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Karol 19.09.2012 Musze przyznać, że jest ok. Byłem za granicą z kartą euro i wszystko jak z płatka
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Teresa 11.09.2012 Jak dotychczas jestem super zadowolona.Dobra cena walut, dostęp o każdej porze dnia i nocy,expresowe przelewy.Nie wiem jak z wybieraniem gotówki w oddziale ale zobaczymy.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Krzysiek 04.09.2012 Wymieniłem PLN na USD i około godziny 12 przesłałem je na swój rachunek w ING. Niestety - pieniądze na moim rachunku znalazły się dopiero następnego dnia, pomimo że ING księguje dewizy przychodzące do godziny 14. Na infolinii nikt nie jest w stanie nic powiedzieć - tylko przelew wyszedł.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Adam 22.08.2012 Kantor walutowy w Aliorze? Tak, pod warunkiem, że nie będziecie chcieli wypłacić zakupionych dewiz w placówce banku, bo jest z tym bardzo duży problem. W ramach testu zakupiłem 280 USD. Udałem się do placówki na pl. Szewczyka w Katowicach. Dolarów brak, pani musi gdzieś po nie iść, ale sama nie może, a pracownik z którym by mogła jest zajęty. OK. Poszedłem się przejść, wracam po 15 minutach. Pani pyta ile tych dolarów i poszła. Za chwilę wraca – w banku mają tylko setki. Wypłaciłem więc 200. Po resztę udałem się do placówki na Warszawską. Tu w kasie tylko jedna osoba, niestety zlecała przelew zagraniczny. Najwyraźniej było to pierwsze takie zlecenie w tym oddziale, bo zaangażowanych było kilku pracowników, po ok. 35 minutach udało się i mogłem zostać obsłużony. Oczywiście mieli tylko banknoty 50 i 100 dolarowe. Wypłaciłem 50. Po resztę wstąpiłem do oddziału na Ściegiennego. Jest to Private Banking, ale na stronie kantoru pisze, że też można wypłacić walutę. W praktyce okazało się, że nie można. Zostało mi 30 USD do wypłacenia, ciekawe za którym podejściem się uda? Ja już się wyleczyłem z korzystania z Kantoru Walutowego w Alior Banku.
• REKLAMA •

Ostatnie komentarze

 • Hancza o serwisie Amronet:
  Szybko zaksięgowany przelew zwrotny na rachunku w EUR,platforma technicznie dobrze funkcjonuje- widać przy każdej transakcji.
 • Isana o serwisie Amronet:
  Można ustalić indywidualnie dobre warunki, świetna obsługa kantoru.
 • mrgreen o serwisie Amronet:
  Firma rzetelnie i uczciwie traktuje Klienta, rabaty są przyznawane, a finanse bezpieczne.
 • Kasia o serwisie Kantoria.com:
  Wymieniam od kilku lat walutę w tym kantorze i jestem bardzo zadowolona .
 • bjorkenn o serwisie Amronet:
  Wiele korzyści poza tanią wyminą waluty, można np. bardzo szybko dokonać wpłaty na zagraniczny rachunek oraz dorobić sobie na programie partnerskim.
 • Guard28 o serwisie Amronet:
  Przewalutowanie przez platformę to pewność, że nie przepłacę, spokojnie mogę zdecydować po jakim kursie wymienię i czy to korzystne. Spread mnie nie dotyczy- oszczędzam. Krótko mówiąc - warto.
 • Jacek o serwisie Kantoria.com:
  Bez problemów i bardzo szybki transfer środków w jedną i w drugą strone.
 • Ania o serwisie DomWaluty:
  Szybko, sprawnie i dobry kurs. Dobra obsluga - przy jednej z trnasakcji pomylilam cos przy definiowaniu kont i od razu Pani zadzwonila do mnie z informacja, ze cos jest nie tak. Wyjaslilismy przez telefon i wszystko poszlo sprawnie. Widac, ze staraja sie o klienta ;-).
 • Kamil o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Portal się zacina, nie można zrobić prostej operacji. Dosłownie nie masz dostępu do własnych pieniędzy. Nie polecam.
 • Marie o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Bardzo dobry kantor, ale działa tylko w business hours
Infografika