Alior Bank - Kantor Walutowy

Strona internetowa

Wirtualny Kantor Alior Banku to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut. Gwarantujemy bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut

Nie spodobał Ci się Kantor Alior Banku?

Znajdź alternatywę!

Oceń ten kantor Przejdz do tego kantoru
Twoja ocena
Twoje dane

Ocena ogólna

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Ocena 3.37/5 na podstawie 335 ocen i 67 opinii

Indywidualne opinie

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Fantastyczny kantor! Dobre ceny, pełna funkcjonalność całą dobę, do tego karta walutowa z możliwością płacenia w internecie. Szczególnie polecam zlecenia - już kilka razy udało mi się złapać extra kurs, a co najlepsze często zlecenia łapią się po kursie sporo lepszy od zdefiniowanego.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Odradzam. Przychylam się do niektórych poprzednich opinii - kurs dobry, ale za przelew została naliczona prowizja. Widzę to tak, że jak nie do końca wiadomo za co i kiedy mnie skasują to nie korzystam. Toporny portal, nieprecyzyjne zasady korzystania (np. było info że mają konto w mbanku, po podpisaniu umowy okazało się jednak że nie mają w mbanku tylko kredyt banku i przelewy nie są online, tylko z dwudniowym opóźnieniem), a na infolinii zachowują się jakby jeszcze nie słyszeli że mają internetowy kantor.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Ten kantor mogę polecić. 100% bezpieczeństwa przez BFG. Realizacja tego samego dnia dla transakcji przed 10:30. Dobre spredy, Wszystkie koszty widoczne podczas wymiany walut.
Amronet DobryStart
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
To zabawne, ale ja własnie lubie Kantor Aliora za te blokady. W pazdzierniku nie mialam jeszcze środków na rachunku aby kupic wystarczajaca ilosc franków, ale kurs byl najniższy od kilku dni bo tylko 3,37, wiec zrobilam transakcje z blokada, nastepnego dnia doplacilam kase i zaoszczedzilam na racie... 25zł, bo kurs wzrosł w miedzyczasie prawie do 3,4... Teraz odkryłam jeszcze zlecenia z limitem ceny, radość z ustrzelenia najlepszego kursy jest jeszcze większa :) Polecam!!!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
OJJJ uważajcie, transakcja wymiany z blokada !!!!!, wymieniłem zbyt dużą kwotę z PLN na EUR, zaznaczyłem nieświadomie blokadę kursu, zablokowano mi 5% środków, po 2 dniach otrzyamłem informacje że środki były niewystarczające, wymiana nie doszła do skutku ALE BANK POBRAŁ 5% PROWIZJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za nic !!!!! więc zastanówcie się
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Nie rozumiem, jak można mieć pretensję do Aliora za to, że banki do których się wysyła pobierają (czasem) opłaty - to powinien być raczej impuls do zamknięcia rachunków w tamtych bankach... Ja z kantorem Aliora jestem od ponad 4 miesięcy, kilkadziesiąt transakcji i przelewów - te ostatnie zawsze w całości za darmo, po prostu wiem gdzie wysyłam i jaki TOIP ma bank odbiorca. Oprócz darmowych przelewów uważam, że mają rewelacyjne kursy a ich tryb 24h jest nie do pobicia - działa również w weekendy i święta. Miałem jeszcze przygodę z Fritzem, Internetowym i Walutomatem ale Alior jednak ich przebił.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Szanowny "Oficjalne stanowisko Alior Banku" po kilku pierwszych transakcjach nie wiem jakim cudem można zrobić darmowy przelew waluty. Owszem, z konta Alior nic nie ubywa natomiast jestem obciążany prowizją jako odbiorca (w innym banku) Tak działa Niższa kultura Bankowości. Po przygodzie z Aliorem na kilkadziesiąt tysięcy EUR wracam do internetowych kantorów.
Walutomat 8% Taniej
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Nie polecam !!! Kurs może i dobry, ale jak się okazało przelewy wychodzące z kantoru w walucie są możliwe do wykonania tylko jako przelew zagraniczny, choć trafiają do banku w Polsce, przez co łupią za to prowizję. Czyste zdzierstwo, bo np.w topfx.pl przelew taki jest normalnym przelewem krajowym i nikt nie kosi za to dodatkowej kasy. Dlatego - omijać szerokim łukiem kantor Alior Banku !!!!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
do tej pory korzystalem z roznych kantorow internetowych. skorzystalem z kantoru alior abnku. bo to niby bank, bezpieczenie i gwarancje i wszystko bedzie ladnie. i niespoedzianka, bank naliczyl mnie oplate za przelew, tak ze zabolalo. wracam do sprawdzonych i uczciwych serwisow kantorow online. z daleka od bankow w zakresie wymiany walut
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Uwaga na wymianę z blokadą w kantorze ALIOR BANKU!!! Jak nie dopłacimy pozostałej kwoty to przeliczają po kursie dewiz zablokowane środki!!! Można nieźle stracić!!!
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Drodzy forumowicze, Klienci Alior Banku mogą na mocy zawartej Umowy o Kantor Walutowy zawierać transakcje z blokadą. Pozwalają one na zakup waluty bez konieczności posiadania całości środków na transakcję. Do zawarcia transakcji konieczne jest posiadanie jedynie 5 % kwoty sprzedawanej przez Klienta, pozostałą część środków musi dopłacić w ciągu dwóch dni roboczych. Jeżeli klient dopłaci środki, transakcja zostanie rozliczona po zaakceptowanym wcześniej kursie wymiany. Jeżeli Klient nie dopełni warunków transakcji i nie dopłaci brakujących środków, nastąpi zamknięcie transakcji zgodnie z zaakceptowanym Regulaminem Kantoru Walutowego. W zależności od kierunku zmian kursów wymiany, w wyniku zamknięcia rachunek Klienta może zostać uznany (bez ograniczeń) lub obciążony (kwotą niewiększą niż zablokowane 5% kwoty transakcji). Klientom decydującym się na transakcję z blokadą wyświetlane jest przypomnienie o konsekwencjach niedopełnienia warunków wymiany. Opisana przez Użytkownika sytuacja była więc skutkiem niedopełnienia przez Klienta warunków transakcji, które były mu znane i o których był informowany. Z poważaniem, Zespół Alior Banku
• REKLAMA •
KantorOnline

Ostatnie komentarze

 • Ewelina o serwisie Cinkciarz.pl:
  Nie polecam ! Koszt anulowania transakcji, to do 10% wartości przelewu - to jest jakaś kpina. Wypada czytać regulamin długości książki. Popelniłam błąd w przelewie i musiałam anulować transakcję. Pomimo tego, że kurs waluty się nie zmienił musiałam zapłacić 200 zł - na szczęście przelew byl na małą kwotę. Wcześniej…
 • Czarek o serwisie Walutomat:
  Dobry i szybki automat do wymiany pieniędzy. Oszczędność w stosunku do banku na dzisiejszej wymianie to ponad 2%. Polecam.
 • Adam S o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Jak dla mnie to jest dobra firma i poziom usługi mnie zadowala. Zawsze może być lepiej i taniej ale nie ma czego się czepiać.
 • Włodzimierz Szymczak o serwisie Amronet:
  Właśnie przetestowałem pierwszy raz: Księgowanie wpłaty - 6 minut Operacja przewalutowania - kilka sekund Przelew zwrotny i księgowanie na koncie (mbank) - 11 minut Panel jest czytelny, ale widziałem ładniejsze. Poza tym wszystko ok, mogę rekomendować.
 • Nereczka o serwisie Kantoria.com:
  Już od dłuższego czasu tu wymieniam, jak dotąd - OK :)
 • Maciej o serwisie Rkantor.com:
  Porządny kantor. Tanio, szybko i sprawnie - polecam
 • Agnieszka o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Moim zdaniem ten kantor z dnia na dzień jest coraz gorszy.Po raz kolejny już od piątku do poniedziałku nie mogę zrobić przelewu. Tj.kpina abym nie mógła dysponować wlasnymi pienindziej. Obsługa do kitu.Serdecznie ODRADZAM!!
 • Alessandro Morra o serwisie Cinkciarz.pl:
  Polecam
 • Michał o serwisie Konik-Online:
  Kantor polecam każdemu, sam korzystam bardzo długo, kursy zawsze korzystne, szybka realizacja przewalutowań.
 • Krzysztof o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Gdyby nie było innych kantorów, to pewnie bym dalej korzystał, ale przy tej konkurencji oraz braku wrażliwości na prośby i uwagi klienta, przeniosłem się do innego serwisu. Nie idź tą drogą aliorze, bo takich niezadowolonych klientów bedziesz miał więcej. Nie polecam tego serwisu ze względu na niską jakość obsługi oraz…
Infografika