Alior Bank - Kantor Walutowy

Strona internetowa

Wirtualny Kantor Alior Banku to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut. Gwarantujemy bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut

Nie spodobał Ci się Kantor Alior Banku?

Znajdź alternatywę!

Oceń ten kantor Przejdz do tego kantoru
Twoja ocena
Twoje dane

Ocena ogólna

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Ocena 3.37/5 na podstawie 335 ocen i 67 opinii

Indywidualne opinie

Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
@Tomasz dnia 04.10.2012 Darmowe przelewy są w ramach limitów przy kupnie waluty, a nie od ilości przelewów. Limity te to: EURO 4000 USD 1000 CHF 600 GBP 800 HUF 2000 Jeżeli wykonasz przelew powyżej tych kwot, to zostaniesz obarczony prowizją. Aktualne limity możesz zobaczyć w ustawieniach, a zresztą przy dokonywaniu przelewu masz pod formularzem "prowizje". Masz rację. Trzeba czytać!
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
A więc tak, kantor Alior Banku to badziew i ściema, dla zachęty wprowadzają darmowy transfer waluty do innego banku przez 2 transakcje; w trzeciej już mnie obciążyli kwotą 50 zł za przelew !!! Uczulam wszystkich do przeczytania wzdłuż i wszerz regulaminu; i taryfy opłat - bo do zakupywania i przelewania waluty dla kredytu hipotecznego ten kantor dla mnie nie istnieje i nie ma sensu. Wracam do internetowegokantoru.
Odpowiedź właściciela na powyższy komentarz
Klienci Alior Banku mogą bezpłatnie wysyłać środki wymienione w Kantorze Walutowym przelewami walutowymi w opcjach kosztowych BEN i SHA wszystkimi trybami (normalny, pilny, ekspres). Ponadto Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty. Wartość licznika, który zgodnie z Regulaminem Kantoru Walutowego jest narzędziem służącym do monitorowania kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany zawartych przez klienta. Licznik sumuje środki kupione przez klienta w Kantorze Walutowym osobno dla każdej z walut.Wartość licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce „Ustawienia”. Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu. W przypadku gdy jej wysokość budzi jakiekolwiek wątpliwości klienta, może on skontaktować się z Bankiem za pomocą formularza na stronie lub infolinii (19 502). Zarówno zasady działania licznika, jak i opłaty pobierane dla przelewów wykraczających poza jego wartość ,są ujęte w dokumentacji akceptowanej przez klientów w procesie rejestracji w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz są cały czas dostępne w sekcji „Dokumentacja”.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Musze przyznać, że jest ok. Byłem za granicą z kartą euro i wszystko jak z płatka
Amronet DobryStart
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Jak dotychczas jestem super zadowolona.Dobra cena walut, dostęp o każdej porze dnia i nocy,expresowe przelewy.Nie wiem jak z wybieraniem gotówki w oddziale ale zobaczymy.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Wymieniłem PLN na USD i około godziny 12 przesłałem je na swój rachunek w ING. Niestety - pieniądze na moim rachunku znalazły się dopiero następnego dnia, pomimo że ING księguje dewizy przychodzące do godziny 14. Na infolinii nikt nie jest w stanie nic powiedzieć - tylko przelew wyszedł.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Kantor walutowy w Aliorze? Tak, pod warunkiem, że nie będziecie chcieli wypłacić zakupionych dewiz w placówce banku, bo jest z tym bardzo duży problem. W ramach testu zakupiłem 280 USD. Udałem się do placówki na pl. Szewczyka w Katowicach. Dolarów brak, pani musi gdzieś po nie iść, ale sama nie może, a pracownik z którym by mogła jest zajęty. OK. Poszedłem się przejść, wracam po 15 minutach. Pani pyta ile tych dolarów i poszła. Za chwilę wraca – w banku mają tylko setki. Wypłaciłem więc 200. Po resztę udałem się do placówki na Warszawską. Tu w kasie tylko jedna osoba, niestety zlecała przelew zagraniczny. Najwyraźniej było to pierwsze takie zlecenie w tym oddziale, bo zaangażowanych było kilku pracowników, po ok. 35 minutach udało się i mogłem zostać obsłużony. Oczywiście mieli tylko banknoty 50 i 100 dolarowe. Wypłaciłem 50. Po resztę wstąpiłem do oddziału na Ściegiennego. Jest to Private Banking, ale na stronie kantoru pisze, że też można wypłacić walutę. W praktyce okazało się, że nie można. Zostało mi 30 USD do wypłacenia, ciekawe za którym podejściem się uda? Ja już się wyleczyłem z korzystania z Kantoru Walutowego w Alior Banku.
Kurs wymiany
Czas realizacji
Portfel banków
Jakość obsługi
Przejrzystość witryny
Nie wiem jak z czasem dla innych banków, ja mam konto w aliorze więc pieniążki wymieniłem błyskawicznie, raczej okazjonalnie wymieniam waluty, ale tak czy siak, mnie się ta forma podoba, pozdrawiam
Walutomat 8% Taniej
• REKLAMA •
KantorOnline

Ostatnie komentarze

 • Ewelina o serwisie Cinkciarz.pl:
  Nie polecam ! Koszt anulowania transakcji, to do 10% wartości przelewu - to jest jakaś kpina. Wypada czytać regulamin długości książki. Popelniłam błąd w przelewie i musiałam anulować transakcję. Pomimo tego, że kurs waluty się nie zmienił musiałam zapłacić 200 zł - na szczęście przelew byl na małą kwotę. Wcześniej…
 • Czarek o serwisie Walutomat:
  Dobry i szybki automat do wymiany pieniędzy. Oszczędność w stosunku do banku na dzisiejszej wymianie to ponad 2%. Polecam.
 • Adam S o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Jak dla mnie to jest dobra firma i poziom usługi mnie zadowala. Zawsze może być lepiej i taniej ale nie ma czego się czepiać.
 • Włodzimierz Szymczak o serwisie Amronet:
  Właśnie przetestowałem pierwszy raz: Księgowanie wpłaty - 6 minut Operacja przewalutowania - kilka sekund Przelew zwrotny i księgowanie na koncie (mbank) - 11 minut Panel jest czytelny, ale widziałem ładniejsze. Poza tym wszystko ok, mogę rekomendować.
 • Nereczka o serwisie Kantoria.com:
  Już od dłuższego czasu tu wymieniam, jak dotąd - OK :)
 • Maciej o serwisie Rkantor.com:
  Porządny kantor. Tanio, szybko i sprawnie - polecam
 • Agnieszka o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Moim zdaniem ten kantor z dnia na dzień jest coraz gorszy.Po raz kolejny już od piątku do poniedziałku nie mogę zrobić przelewu. Tj.kpina abym nie mógła dysponować wlasnymi pienindziej. Obsługa do kitu.Serdecznie ODRADZAM!!
 • Alessandro Morra o serwisie Cinkciarz.pl:
  Polecam
 • Michał o serwisie Konik-Online:
  Kantor polecam każdemu, sam korzystam bardzo długo, kursy zawsze korzystne, szybka realizacja przewalutowań.
 • Krzysztof o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Gdyby nie było innych kantorów, to pewnie bym dalej korzystał, ale przy tej konkurencji oraz braku wrażliwości na prośby i uwagi klienta, przeniosłem się do innego serwisu. Nie idź tą drogą aliorze, bo takich niezadowolonych klientów bedziesz miał więcej. Nie polecam tego serwisu ze względu na niską jakość obsługi oraz…
Infografika