Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Co na ten temat mówią same kantory internetowe?

Zarówno na swoich stronach internetowych, jak również materiałach informacyjnych, zapewniają, że transakcje zawierane za ich pośrednictwem są całkowicie bezpieczne. Powołują się na zabezpieczenie w postaci majątku firmy czy polisy ubezpieczeniowej. Część serwisów podkreśla również swoje powiązania z placówkami stacjonarnymi, podlegającymi dokładniejszej kontroli wspomnianych instytucji.

Brak obrotu gotówki

Niewątpliwą jedną z zalet transakcji elektronicznych jest pominięcie obrotu gotówkowego i zniwelowanie związanych z nim zagrożeń. Wymieniając walutę przez internet nie musimy obawiać się, że otrzymamy fałszywe banknoty, zgubimy gotówkę lub zostanie nam ona skradziona.

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo transakcji

Zarówno tradycyjna forma wymiany walut, jak i internetowa, wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Dlatego właśnie decydując się na jedną z nich warto zachować zdrowy rozsądek i ze swojej strony zadbać o to, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zawieranej transakcji.

Przede wszystkim - korzystaj z tych kantorów, które ktoś Ci polecił. Jeżeli w gronie Twoich znajomych nie ma osoby, do której możesz zwrócić się z prośbą o poradę w tej kwestii, warto sprawdzić opinie na temat poszczególnych serwisów w internecie.

Istotną kwestią są również zabezpieczenia informatyczne – logując się na swoje konto w e-kantorze upewnij się, czy serwis korzysta z szyfrowanego protokołu HTTPS. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych

• REKLAMA •
KantorOnline

Ostatnie komentarze

 • Ewelina o serwisie Cinkciarz.pl:
  Nie polecam ! Koszt anulowania transakcji, to do 10% wartości przelewu - to jest jakaś kpina. Wypada czytać regulamin długości książki. Popelniłam błąd w przelewie i musiałam anulować transakcję. Pomimo tego, że kurs waluty się nie zmienił musiałam zapłacić 200 zł - na szczęście przelew byl na małą kwotę. Wcześniej…
 • Czarek o serwisie Walutomat:
  Dobry i szybki automat do wymiany pieniędzy. Oszczędność w stosunku do banku na dzisiejszej wymianie to ponad 2%. Polecam.
 • Adam S o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Jak dla mnie to jest dobra firma i poziom usługi mnie zadowala. Zawsze może być lepiej i taniej ale nie ma czego się czepiać.
 • Włodzimierz Szymczak o serwisie Amronet:
  Właśnie przetestowałem pierwszy raz: Księgowanie wpłaty - 6 minut Operacja przewalutowania - kilka sekund Przelew zwrotny i księgowanie na koncie (mbank) - 11 minut Panel jest czytelny, ale widziałem ładniejsze. Poza tym wszystko ok, mogę rekomendować.
 • Nereczka o serwisie Kantoria.com:
  Już od dłuższego czasu tu wymieniam, jak dotąd - OK :)
 • Maciej o serwisie Rkantor.com:
  Porządny kantor. Tanio, szybko i sprawnie - polecam
 • Agnieszka o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Moim zdaniem ten kantor z dnia na dzień jest coraz gorszy.Po raz kolejny już od piątku do poniedziałku nie mogę zrobić przelewu. Tj.kpina abym nie mógła dysponować wlasnymi pienindziej. Obsługa do kitu.Serdecznie ODRADZAM!!
 • Alessandro Morra o serwisie Cinkciarz.pl:
  Polecam
 • Michał o serwisie Konik-Online:
  Kantor polecam każdemu, sam korzystam bardzo długo, kursy zawsze korzystne, szybka realizacja przewalutowań.
 • Krzysztof o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Gdyby nie było innych kantorów, to pewnie bym dalej korzystał, ale przy tej konkurencji oraz braku wrażliwości na prośby i uwagi klienta, przeniosłem się do innego serwisu. Nie idź tą drogą aliorze, bo takich niezadowolonych klientów bedziesz miał więcej. Nie polecam tego serwisu ze względu na niską jakość obsługi oraz…
Infografika