Rodzaje kantorów internetowych

Kantory online

Kantory internetowe to wirtualne odpowiedniki tradycyjnych kantorów. Transakcja kupna lub sprzedaży waluty zawierana jest pomiędzy kantorem i jego klientem. To e-kantor ustala cenę kupna i sprzedaży waluty, zarabia na różnicy pomiędzy nimi.

Platformy p2p

W tym przypadku platforma pełni jedynie rolę pośrednika i instrumentu, z którego skorzystać mogą dwie osoby chcące wymienić się walutami. Platforma p2p nie ma żadnego wpływu na wysokość kursu wymiany, proponowany jest on przez samych użytkowników. Od każdej zawartej transakcji naliczana jest prowizja, która stanowi źródło dochodów serwisu.

Grupowy zakup walut

Serwis tego typu gromadzi oferty kupna waluty od jak największej grupy osób i raz na jakiś czas, np. raz na dobę, dokonuje hurtowego zakupu na rynku międzybankowym. Dzięki dużej ilości kupowanej waluty często może liczyć na korzystniejszy kurs.

Który sposób jest lepszy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Jak dowiadujemy się z opinii zamieszczanych przez użytkowników w serwisie jakikantor.pl, korzystanie z serwisów p2p pozwala wymienić walutę po korzystniejszych kursach. Narzekają oni jednak na brak pewności, czy pożądana przez nich transakcja dojdzie do skutku – zależy to bowiem od tego, czy trafimy na osobę, która zgodzi się na proponowane przez nas parametry transakcji.

Na łamach platform p2p ciężko również znaleźć nietypowe waluty, inne niż euro, dolar amerykański, szwajcarskie franki czy funty brytyjskie. W kantorach internetowych ich wybór jest zdecydowanie większy, aczkolwiek nie we wszystkich – niektóre z nich również ograniczają się do czterech najpopularniejszych walut wymienionych powyżej.

Podsumowując – platformy p2p to sposób na oszczędność pieniędzy, często jednak kosztem czasu realizacji transakcji

• REKLAMA •
KantorOnline

Ostatnie komentarze

 • Ewelina o serwisie Cinkciarz.pl:
  Nie polecam ! Koszt anulowania transakcji, to do 10% wartości przelewu - to jest jakaś kpina. Wypada czytać regulamin długości książki. Popelniłam błąd w przelewie i musiałam anulować transakcję. Pomimo tego, że kurs waluty się nie zmienił musiałam zapłacić 200 zł - na szczęście przelew byl na małą kwotę. Wcześniej…
 • Czarek o serwisie Walutomat:
  Dobry i szybki automat do wymiany pieniędzy. Oszczędność w stosunku do banku na dzisiejszej wymianie to ponad 2%. Polecam.
 • Adam S o serwisie WymieniajTaniej.pl:
  Jak dla mnie to jest dobra firma i poziom usługi mnie zadowala. Zawsze może być lepiej i taniej ale nie ma czego się czepiać.
 • Włodzimierz Szymczak o serwisie Amronet:
  Właśnie przetestowałem pierwszy raz: Księgowanie wpłaty - 6 minut Operacja przewalutowania - kilka sekund Przelew zwrotny i księgowanie na koncie (mbank) - 11 minut Panel jest czytelny, ale widziałem ładniejsze. Poza tym wszystko ok, mogę rekomendować.
 • Nereczka o serwisie Kantoria.com:
  Już od dłuższego czasu tu wymieniam, jak dotąd - OK :)
 • Maciej o serwisie Rkantor.com:
  Porządny kantor. Tanio, szybko i sprawnie - polecam
 • Agnieszka o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Moim zdaniem ten kantor z dnia na dzień jest coraz gorszy.Po raz kolejny już od piątku do poniedziałku nie mogę zrobić przelewu. Tj.kpina abym nie mógła dysponować wlasnymi pienindziej. Obsługa do kitu.Serdecznie ODRADZAM!!
 • Alessandro Morra o serwisie Cinkciarz.pl:
  Polecam
 • Michał o serwisie Konik-Online:
  Kantor polecam każdemu, sam korzystam bardzo długo, kursy zawsze korzystne, szybka realizacja przewalutowań.
 • Krzysztof o serwisie Alior Bank - Kantor Walutowy:
  Gdyby nie było innych kantorów, to pewnie bym dalej korzystał, ale przy tej konkurencji oraz braku wrażliwości na prośby i uwagi klienta, przeniosłem się do innego serwisu. Nie idź tą drogą aliorze, bo takich niezadowolonych klientów bedziesz miał więcej. Nie polecam tego serwisu ze względu na niską jakość obsługi oraz…
Infografika